Содержание материала

5. ПРОВЕДЕННЯ РОБІТ ЩОДО ЗАПОБІГАННЯ АВАРІЯМ ТА ЛІКВІДАЦІЯ ЇХНІХ НАСЛІДКІВ. КОРОТКОЧАСНІ РОБОТИ

5.1.1. У виняткових випадках короткочасні роботи, що не терплять зволікань, з усунення несправностей устаткування, які можуть призвести до аварії, допускається виконувати без наряду – за розпорядженням із записом в оперативний журнал:
– оперативним працівникам (в електроустановках напругою понад 1000 В – не менше ніж удвох);
– ремонтникам під наглядом чергового, якщо виписування та оформлення наряду призводить до затримки ліквідації наслідків аварії;
– ремонтникам під наглядом адміністративно-технічного працівника з групою V (в електроустановках напругою до 1000 В – з групою IV) у випадку зайнятості оперативних працівників, а також в разі відсутності місцевих чергових.
5.1.2. В разі відсутності адміністративно-технічних працівників, які мають право видавання нарядів або розпоряджень, право видавання наряду або розпорядження на роботу, метою якої є запобігання аварії або ліквідація її наслідків, надається оперативному працівнику з групою IV.
5.1.3. В усіх випадках під час робіт мають виконуватися всі організаційно-технічні заходи, що убезпечують працівників під час робіт.
5.1.4. Участь оперативних працівників у ліквідації аварій та їхніх наслідків (безпосередня, шляхом нагляду за працівниками під час робіт без наряду) дозволяється з відома старшого в зміні оперативного працівника. В разі відсутності зв’язку зі старшим в зміні оперативним працівником такий дозвіл не потрібен.
5.1.5. В разі проведення в електроустановках підприємств аварійних робіт черговими бригадами електропостачальних організацій необхідні видача наряду і оформлення допуску до робіт відповідно до вимог цих Правил. В таких випадках з метою найшвидшої ліквідації аварії в разі відсутності в даний момент на підприємстві працівників, які мають право видавання наряду, видавати його має право черговий чи оперативно-ремонтний працівник підприємства за вказівкою особи, відповідальної за електрогосподарство.