Содержание материала

7. УМОВИ ПРАЦI ПРАЦЮЮЧИХ У ВИРОБНИЧИХ ПРИМIЩЕННЯХ ПЕРУКАРЕНЬ

7.1. Мікроклімат виробничих приміщень

7.1.1. Мікроклімат у виробничих приміщеннях перукарень повинен відповідати вимогам ДНАОП 0.03-3.15-86 Санітарні норми мікроклімату виробничих приміщень № 4088-86.

7.2. Опалення та вентиляція

7.2.1. Виробничі і допоміжні приміщення необхідно обладнувати системами опалення та вентиляції, які забезпечують рівномірну температуру і стан повітряного середовища в відповідності до вимог СНиП 2.04.01-85 Отопление, вентиляция и кондиционирование воздуха та ГОСТ 12.1.005-88 ССБТ. Обшие санитарно-гигиенические требования к воздуху рабочей зоны".
7.2.2. До експлуатації допускаються тільки ті вентиляційні системи, які повністю пройшли предпускові іспити, прийняті комісією, мають інструкцію з експлуатації та відповідають ГОСТ
12.4.021-75 ССБТ. Системы вентиляционные. Общие требования.
7.2.3. Приміщення для вентиляційного обладнання повинні зачинятися, а на дверях вивішуються таблички з надписами, які забороняють вхід стороннім особам.
Зберігати в цих приміщеннях матеріали, інструменти та інші сторонні речі, а також використовувати ці приміщення не за призначенням забороняється.
7.2.4. Відповідальність за експлуатацію вентиляційних установок та їх справний стан несе завідуючий перукарнею.
Контроль за роботою вентиляції, її вмикання та вимикання
здійснюють бригади у відповідності з розпорядженням завідуючого
перукарнею.
7.2.5. До обслуговування вентиляційних систем допускаються особи, які мають відповідну кваліфікацію та пройшли інструктаж з техніки безпеки.
7.2.6. Шум від роботи вентиляційних установок у приміщеннях перукарень не повинен перевищувати граничних рівнів, встановлених ГОСТ 12.1.003-76 "ССБТ. Шум. Общие требования безопасности".
7.2.7. На вікнах усіх приміщень перукарні встановлюють фрамуги, що відчиняються. Їх площа не повинна бути меншою ніж 1/6 площі вікна. Фрамуги повинні мати зручні пристосування для відчинення та зачинення.
7.2.8. У перукарнях на 3 робочих місця допускається природна вентиляція через кватирки та фрамуги, у перукарнях на 10 робочих місць - механічна витяжна вентиляція з неорганізованим надходженням припливно повітря.
7.2.9. При появі ударів або вібрації вентиляційне обладнання необхідно вимкнути.
При виникненні пожежі, а також щоб запобігти її розповсюдженню вентиляційну систему треба відключити.
7.2.10. Камери циклонів та повітроводи слід періодично очищувати від пороху, волосся тощо. Очищення вентиляційних систем провадиться у встановлені графіком терміни.
7.2.11. У залах перукарського обслуговування опалення повинно забезпечувати постійну та рівномірну температуру в межах від 18 до 22 С. У приміщенні для сушіння волосся та миття голови
температура має бути не меншою за 22 С.
7.2.12. Прилади опалення не допускається закривати або захаращувати обладнанням і повинні бути доступними для чищення.
7.2.13. В усіх виробничих приміщеннях необхідна наявність термометрів.

7.3. Освітлення

7.3.1. Природне та штучне освітлення виробничих,
допоміжних, санітарно-побутових приміщень перукарень повинне
відповідати вимогам СНиП П-4-79 Естественное и искусственное
освещение.
7.3.2. В усіх виробничих та допоміжних приміщеннях перукарень з максимальною ефективністю необхідно використовувати природне освітлення.
7.3.3. Для штучного освітлення виробничого та допоміжного приміщень використовують світильники з люмінісцентними лампами білого кольору типу ЛБ, за виключенням приміщень косметичних кабінетів (педикюрний, манікюрний, приміщення для фарбування волосся), де для розпізнавання кольору належить використовувати лампи типу ЛДЦ або ЛЕ.
7.3.4. Світильники загального освітлення слід розміщувати в приміщенні виходячи з умов створення рівномірної освітленності при якій забезпечується:
- захист ока працюючого від різкого світла,
- безпека та зручність обслуговування світильників,
- надійність їх кріплення,
- найменша протяжність та зручність монтажу групової освітлювальної мережі.
7.3.5. Робочі зали перукарні не рекомендується орієнтувати на південний захід та на захід. Вікна повернені до сонячного боку, мають захисні пристрої (козирки, штори тощо).
7.3.6. Вікна та інші світлові отвори забороняється захаращувати обладнанням, матеріалами та іншими речами.
7.3.7. На робочих місцях перукарів та в кабінетах декоративної косметики слід передбачати місцеве освітлення з використанням ламп розжарювання.
Світильники місцевого освітлення мають відбивачі з металу вкриті світлотехнічною емаллю, які забезпечують захисний кут не менший за 30 по відношенню до робочого місця перукаря. Використання відкритих ламп забороняється.
7.3.8. Скляні поверхні світлових отворів, світильники і освітлювальну арматуру необхідно утримувати в чистоті та справності. Арматуру світильників не менше, ніж 2 рази на місяць, необхідно чистити від пороху та бруду.
7.3.9. Для живлення світильників загального і місцевого стаціонарного освітлення необхідно користуватися напругою, що не перевищує 220 В, при умові, що електропроводка та арматура будуть розміщені на висоті не меншій за 2,5 м.