Стартовая >> Книги >> Правила >> Правила охорони праці для підприємств індпошиву і ремонту одягу

Заходи безпеки при виконанні робіт підвищеної небезпеки - Правила охорони праці для підприємств індпошиву і ремонту одягу

Оглавление
Правила охорони праці для підприємств індпошиву і ремонту одягу
Вимоги до улаштування та утримання території підприємства, будівель приміщень та споруд
Вимоги до технологічних процесів та обладнання
Заходи безпеки при виконанні робіт підвищеної небезпеки
Умови праці працюючих у виробничих приміщеннях швейних підприємств
Пожежна безпека
Вимоги до засобів захисту працюючих
Види спецодягу і терміни його носіння для робочих професій швейних підприємств
Норми розміщення технологічного обладнання та інвентаря
Надання першої долікарської медичної допомоги

6. ЗАХОДИ БЕЗПЕКИ ПРИ ВИКОНАННІ РОБІТ ПІДВИЩЕНОї НЕБЕЗПЕКИ

6.1. Електробезпека

6.1.1. Улаштування, експлуатацію і ремонт електротехнічних установок та мереж необхідно здійснювати згідно з Правилами техніки безпеки при експлуатації електроустановок.
6.1.2. Усі струмопровідні частини електроустановок
необхідно надійно ізольовувати, загороджувати або розташовувати
у місцях, недоступних для дотику.
6.1.3. На лицьовому боці кришок, що закривають доступ до струмопровідних частин обладнання, наноситься знак безпеки, а кришки обладнуються запорами під спеціальний ключ. Кабельна муфта або труба з електропроводами проводиться безпосередньо до коробки конкретних зажимів електродвигуна. Незачищені ділянки провода чи кабеля повинні мати додаткову ізоляцію (гнучкі
металеві рукава, гумові трубки тощо).
6.1.4. Внутрішню поверхню огороджень, а також внутрішню поверхню шафи із струмопровідними елементами електрообладнання необхідно фарбувати в червоний сигнальний колір.
6.1.5. Металеві корпуси електродвигунів, пускової
апаратури, вимикачі мереж, корпуси верстатів, швейних машин,
пресів, каркаси розподільчих шаф, пультів управління, металева
освітлювальна апаратура, а також металеві корпуси стаціонарних,
переносних та пересувних електроприймачів, які можуть опинитися
під напругою у зв'язку з пошкодженням ізоляції, заземлюються
згідно з вимогами Правил устройства электроустановок.
6.1.6. З'єднання заземлюючої проводки повинні забезпечувати надійний контакт. Приєднання заземлюючих проводів до корпусів апаратів здійснюється болтовими з'єднаннями або зваркою.
6.1.7.Огляд заземлюючих пристроїв потрібно провадити одночасно з оглядом електрообладнання не рідше одного разу на місяць.
6.1.8. Періодичність вимірів опору заземлюючих пристроїв - не рідше одного разу на рік.
6.1.9. Ручний інструмент, який застосовується при електромонтажних роботах (викрутки, плоскогубці, кусачки тощо) необхідно обладнувати ізолюючими ручками.
6.1.10. Підключення до електромережі ручного переносного інструмента здійснюється кабелем за допомогою штепсельних з'єднань.
6.1.11. Електрозахисні засоби підлягають огляду і випробуванню згідно з ПУЕ.
6.1.12. Вмикання в мережу електропрасок необхідно здійснювати шланговими проводами марки ШРПЛ (шнур з гумовою ізоляцією, переносний, легкий), який підводиться до електропрасок зверху за допомогою кронштейнів, установлених на прасувальних столах. Довжина провода між кронштейном і праскою повинна бути такою, щоб під час роботи він не лягав на прасувальний стіл і дозволяв вільно переміщувати праску по всій поверхні прасувальної дошки.
6.1.13. Працюючі в розподільчих електропристроях з напругою до 1000 В зобов'язані застосовувати гумові діелектричні галоші, діелектричні рукавички, захисні окуляри і монтерський інструмент з ізольованими ручками.
6.1.14. В складських приміщеннях загальний електрорубильник улаштовується поза приміщенням складу на вогнетривкій стіні або на опорі, яка стоїть окремо і міститься в шафі або ніші.
6.1.15. Підключення і відключення на розподільчих щитах, у внутрішніх і зовнішніх електромережах, а також різні операції щодо монтажу , ремонту і обслуговування (заміна світильників, арматури, запобіжників, штепсельних розеток та інші електротехнічні роботи) дозволяються провадитися лише електромонтерами, прикріпленими до даного цеху чи дільниці.
6.1.16. Роботи щодо ремонту електрообладнання,
електроінструменту і освітлювальної мережі дозволяється
провадити тільки після відключення їх від джерел електроживлення
. На пускових пристосуваннях і рубильниках необхідно вивішувати
плакати, які б вказували, що лінія або швейна машина знаходиться
в ремонті і пуск її заборонено.
6.1.17. Усе електрогосподарство приміщень, підприємства, які після закінчення робіт зачиняються і не контролюються, необхідно повністю відключати від електромережі. В решті приміщень після закінчення робіт дозволяється залишати під напругою лише чергове освітлення.

6.2. Заходи безпеки при проведенні електрозварювальних і газозварювальних робіт.

6.2.1. При проведенні електрозварювальних і
газозварювальних робіт необхідно керуватися СНип Ш- 4 - 80.
Техника безопасности в строительстве. До роботи щодо електрозварки допускаються особи, які пройшли відповідне навчання, інструктаж і перевірку знань вимог безпеки з оформленням у спеціальному журналі і які мають кваліфікаційне посвідчення. Електрозварники повинні мати кваліфікаційну групу щодо вимог безпеки не нижчу за другу.
6.2.2. Усе електрообладнання стаціонарних та пересувних установок необхідно надійно заземлювати.
6.2.3. Електрозварників необхідно забезпечувати
брезентовими костюмами, щитками з темним склом, гумовими
килимками з повстяною підкладкою, гумовими шлемами,
діелектричними галошами, брезентовими рукавицями.
6.2.4. При проведенні електрозварювальних робіт усередині закритих приміщень необхідно установлювати витяжну вентиляцію. При несправній вентиляції провадити зварювальні роботи забороняється.
При цьому присутність робочих інших професій не допускається.
6.2.5. Робочі місця електрозварників, що знаходяться як у приміщеннях, так і на відкритому повітрі, необхідно огороджувати переносними щитками або ширмами.

6.2.6. Переносні огородження повинні бути міцними і легкими, виготовлятися із листової сталі або азбестового полотна.
6.2.7. Над зварювальними установками, що знаходяться на відкритому повітрі, необхідно влаштовувати навіси.
6.2.8. Дерев'яні стіни та переборки, розташовані ближче за 5 м від зварювальних і газозварювальних постів, оштукатурюються або оббиваються листовим азбестом чи листовою сталлю по повсті, змоченій в глиняному розчині.
6.2.9. При виконанні ручних робіт газового різання і зварювання газозварники і газорізчики забезпечуються захисними окулярами закритого типу.
6.2.10. До початку газозварювальних робіт робоче місце необхідно ретельно оглянути і зайві, що заважають роботі, предмети і легкозаймисті матеріали прибрати.

6.3. Заходи безпеки при підійманні і переміщенні вантажів

6.3.1. Вантажити і розвантажувати тяжкі і громіздкі вантажі слід з обов'язковим дотримуванням безпечних способів вантаження, розвантажування і транспортування вантажів, вказаних у ГОСТ
12.3.009-76 ССБТ. Работы погрузоразгрузочные. Общие требования безопасности.
6.3.2. Розвантажувати, переміщувати і піднімати тяжкі вантажі слід, як правило, механізованим способом за допомогою спеціальних механізмів. Механізований спосіб провадження вантажно-розвантажувальних робіт є обов'язковим при роботі з вантажами, важчими за 50 кг, а також при підніманні вантажів на висоту більшу за 3 м.
При користуванні вантажопідйомними механізмами слід дотримуватись вимог Правил будови і безпечної експлуатації вантажопідйомних кранів.
6.3.3. При перенесенні тяжких речей підлітками необхідно керуватися Граничними нормами підіймання і переміщення важких речей неповнолітніми.
6.3.4. Шляхи переміщення вантажів і проходи для вантажників повинні бути рівними і гладкими, звільненими від сторонніх предметів.
6.3.5. У вечірній і нічний час територію, на якій провадяться вантажно-розвантажувальні роботи, необхідно освітлювати.
6.3.6. Тара для вантажів, що транспортуються, повинна бути справною, без задирок, рваних країв, виступаючих цвяхів. На перев'язаних вантажах не допускаються звисаючі кінці або петлі вірьовок, дроту, пакувальної тканини тощо.

6.4. Заходи безпеки при експлуатації вантажопідйомних ліфтів.

6.4.1. Ліфтами слід користуватися у повній відповідності до Правил будови і безпечної експлуатації ліфтів.
6.4.2. Кожний щойно установлений чи реконструйований вантажний ліфт необхідно зареєструвати в органах Держнаглядохоронпраці. Експлуатація ліфта допускається тільки після його огляду і випробування, а також письмового дозволу інспектора Держнаглядохоронпраці.
6.4.3. Діючі ліфти підлягають огляду і випробуванню в термін, установлений Держнаглядохоронпраці. Експлуатація ліфта , у якого закінчився указаний в його паспорті термін наступного випробування, не допускається.
6.4.4. Стіни шахти ліфта, що розміщений усередині будинку і з'єднує декілька поверхів, а також підлога і перекриття шахти виготовляються із вогнетривких або напіввогнетривких матеріалів.
6.4.5. Шахту і кабіну ліфта необхідно огороджувати. Огороджування шахти ліфта в межах нижнього поверху допускається виконувати для зручності огляду і обслуговування зйомними щитами. Кабіну грузового ліфта можна огороджувати металевою сіткою із дроту, з діаметром, не меншим за 1,2 мм, з отворами не більшими за 20 мм при умові улаштування по низу кабіни огородження із металевих листів заввишки від рівня підлоги 1000 мм і більше.
6.4.6. Приямок ліфта, машинне приміщення, приміщення верхніх блоків, площадку перед дверима ліфтів, проходи і коридори, що ведуть до ліфта, необхідно обладнувати стаціонарним електричним освітленням.
6.4.7. Машинне відділення ліфта повинне бути ізольованим, сухим, добре вентилюватись. Прохід до машинного відділення повинен бути вільним.
6.4.8. У машинному відділенні і приміщенні верхніх блоків забороняється:
- установлення механізмів та приладів, що не мають відношення до ліфта;
- зберігання змащувальних масел і вогненебезпечних матеріалів.
6.4.9. На зовнішньому боці усіх дверей шахти ліфта
прикріплюються таблички з указанням типу ліфта (вантажний,
вантажний з провідником тощо) і його граничної
вантажопідйомності. На дверях першого поверху або біля них
вивішується реєстраційний номер ліфта .
6.4.10. Біля дверей шахти на усіх поверхах і всередині кабіни необхідно вивісити інструкцію про порядок користування ліфтом зважаючи на правила охорони праці.
6.4.11. Технічний нагляд за ліфтом доручається особі, яка має посвідчення про проходження спеціального навчання і права на нагляд за ліфтами. У паспорт кожного ліфта заноситься прізвище, ім'я, по батькові та підпис особи, що відповідає за справний стан і безпечну дію ліфта.
6.4.12. Технічний огляд ліфта провадиться не рідше одного разу на десять днів. У випадку виявлення несправностей у роботі ліфта його необхідно негайно зупинити.
6.4.13. На основному завантажувальному поверсі вказується номер телефону, по якому необхідно повідомити про несправність ліфта.
6.4.14. По закінченні роботи ліфт необхідно відключити від живильної мережі.
6.4.15. Двері машинного відділення, приміщення верхніх блоків і вхід у приямок необхідно замикати на замок; ключі зберігаються у чергового електромонтера, що обслуговує ліфт. 
« Правила охорони праці для видавництв ї редакцій   Правила охорони праці під час виконання робіт на висоті »
электрические сети