Стартовая >> Книги >> Правила >> Правила будови, виготовлення, монтажу, ремонту і безпечної експлуатації вибухозахищених вентиляторів

Конструкційні матеріали, покриття і комплектуючі деталі і вироби - Правила будови, виготовлення, монтажу, ремонту і безпечної експлуатації вибухозахищених вентиляторів

Оглавление
Правила будови, виготовлення, монтажу, ремонту і безпечної експлуатації вибухозахищених вентиляторів
Будова і виготовлення вибухозахищених вентиляторів
Конструкційні матеріали, покриття і комплектуючі деталі і вироби
Випробування і контроль вибухозахищених вентиляторів
Монтаж вибухозахищених вентиляторів
Експлуатація і технічне обслуговування
Ремонт, відповідальність за порушення правил
Додатки

6. КОНСТРУКЦІЙНІ МАТЕРІАЛИ, ПОКРИТТЯ І КОМПЛЕКТУЮЧІ ДЕТАЛІ І ВИРОБИ

6.1. Всі матеріали і покриття для виготовлення вибухозахищених вентиляторів повинні вибиратися з урахуванням властивостей переміщуваної вибухонебезпечної парогазопилоповітряної суміші (склад, агресивність, температура, вологість) і навколишнього середовища.
Матеріали і покриття вентиляторів та комплектуючі повинні забезпечувати необхідну корозійну стійкість по відношенню до переміщуваного і навколишнього середовища із збереженням необхідної міцності і жорсткості всієї конструкції вентиляторів.
Рекомендовані матеріали і покриття для вентиляторів, які переміщують вибухонебезпечні суміші із вмістом агресивних компонентів, наведені у додатку 5.
6.2. Робочі колеса, корпуси і вхідні колектори вентиляторів повинні бути виготовлені з матеріалів, які не викликають іскор тертя або співудару при зіткненні один з одним.
Рекомендовані пари матеріалів у зростаючому ступені небезпечності виникнення механічних іскор:
– нержавіюча сталь/латунь, бронза, електропровідна пластмаса;
– вуглецева сталь/латунь, бронза, електропровідна пластмаса;
– нержавіюча сталь/нержавіюча сталь;
– алюмінієвий сплав/алюмінієвий сплав.
6.3. Забороняється використовувати вуглецеві сталі і чавун у парі з алюмінієвим сплавом у вузлах проточної частини вентиляторів.
6.4. Не допускається використання міді та мідних сплавів із вмістом міді вище 70%, а також алюмінієвих сплавів із вмістом магнію більше 2,6% для виготовлення деталей і вузлів проточної частини вентиляторів.
6.5. Деталі і вузли проточної частини вентиляторів, які переміщують вибухонебезпечні суміші категорії IIC (ГОСТ 12.1.011), повинні бути виготовлені з матеріалів, електростатична іскробезпечність яких повинна відповідати класу Э1 за ГОСТ 12.1.018.
Питомий об’ємний опір таких матеріалів не повинен перевищувати 105ОмЧм
Для переміщення вибухонебезпечних сумішей категорії I, IIА, IIВ матеріали за електростатичною іскробезпечністю повинні відноситись до класу не нижче Э2 та мати питомий об’ємний опір від 105 до 107 Ом*м.
6.6. Проточна частина вентиляторів із різнорідних металів і алюмінієвих сплавів, які переміщують вибухонебезпечні суміші категорії IIC із домішками агресивних речовин, повинна мати полімерне електропровідне покриття, стійке до середовища. Товщина покриття повинна бути не менше 0,25 мм.
6.7. Для переміщення вибухонебезпечного середовища, яке містить абразивний пил, корпус і робоче колесо вентиляторів повинні бути виготовлені із зносостійких матеріалів або із зміцнюючими покриттями.
6.8. Деталі і складальні одиниці проточної частини вентиляторів із вуглецевої сталі повинні мати лакофарбове покриття, стійке до переміщуваного середовища. Не допускається використання фарб, що містять легкий метал. Захист від корозії зовнішніх поверхонь вентиляторів, окрім таблички, стрілок, знака заземлення, деталей із пластмас і гуми, двигуна, повинен здійснюватись лакофарбовими покриттями:
– для помірного клімату за ГОСТ 9825;
– для тропічного клімату за ГОСТ 9.401;
– підготовка поверхні за ГОСТ 9.402.
Контроль якості покриття:
– зовнішній вигляд – за ГОСТ 9.032;
– товщина – за ГОСТ 9.105.
6.9. Покриттю не підлягають посадочні поверхні, таблички, а також покупні (комплектуючі) вироби, які мають пофарбування і розміщені поза проточною частиною вентиляторів. 
« Правила будови та безпечної експлуатації посудин, що працюють під тиском   Правила взрывобезопасности при использовании мазута и природного газа в котельных установках »
электрические сети