Стартовая >> Книги >> Правила >> Договір між членами Оптового ринку електричної енергії України

Положення про надзвичайні ситуації в Оптовому ринку - Договір між членами Оптового ринку електричної енергії України

Оглавление
Договір між членами Оптового ринку електричної енергії України
Предмет Договору та обов'язки членів ринку
Обов'язки ДПЕ
Участь в Оптовому ринку електричної енергії
Рада
Розпорядник системи розрахунків
Розпорядник коштів Оптового ринку
Централізоване диспетчерське управління
Інфраструктура ринку
Порядок внесення змін
Юридичні терміни та умови
Сторони договору
Порядок здійснення фінансових розрахунків
Зміст попереднього та остаточного розрахунків
Порядок вступу до членів Оптового ринку електричної енергії
Заява про вступ до оптового ринку електричної енергії
Положення про надзвичайні ситуації в Оптовому ринку

Додаток 9
до Договору між членами Оптового ринку електричної енергії України

ПОЛОЖЕННЯ
про надзвичайні ситуації в Оптовому ринку електричної енергії України

Це Положення розроблене на виконання Протоколу переговорів з представниками місії Міжнародного банку реконструкції та розвитку від 29 січня 1997 р. згідно з Законом України від 18 грудня 1996 р. "Про ратифікацію Кредитної угоди (Проект розвитку ринку електроенергетики) між Україною та Міжнародним банком реконструкції та розвитку".

1. Критерії визначення Надзвичайних ситуацій в Оптовому ринку електроенергії України:

1.1. Рівень частоти в енергосистемі падає нижче граничної величини 49,2 Гц протягом більше ніж 30 послідовних хвилин на день протягом більше ніж 7 послідовних календарних днів, при вичерпанні всіх допустимих можливостей диспетчерського реагування (вимикання споживачів у повному обсязі згідно з графіком аварійних відключень та запуск резервних потужностей). ДПЕ має визначити причини зниження частоти до граничної величини, а також зробити висновок, чи буде Надзвичайна ситуація продовжуватись, якщо член ринку або юридична особа яка здійснює ліцензовану діяльність з передачі електричної енергії, що спричинили Надзвичайну ситуацію (далі Відповідальна особа), не застосує спеціальних заходів, для виправлення Надзвичайної ситуації, які потребують додаткових коштів Оптового ринку. Висновки ДПЕ мають бути негайно розглянуті та затверджені НКРЕ.

1.2. Ситуація, що може у найближчому майбутньому перетворитись у техногенну або екологічну катастрофу, якщо не вжити спеціальних заходів, які потребують додаткових коштів. У цьому випадку член ринку або юридична особа яка здійснює ліцензовану діяльність з передачі електричної енергії, що спричинили Надзвичайну ситуацію, буде вважатись Відповідальною особою.

1.3. Аварії на енергетичних об'єктах членів ринку або юридичних осіб які здійснюють ліцензовану діяльність з передачі електричної енергії (за винятком підприємств що підпорядковані Держкоматому), які класифікуються згідно з Нормативними документами Міненерго, та аварії на об'єктах атомної енергетики, що класифікуються рівнем 4 або вищим згідно з міжнародною шкалою I№ES. У цьому випадку член ринку або юридична особа яка здійснює ліцензовану діяльність з передачі електричної енергії, що спричинили Надзвичайну ситуацію, буде вважатись Відповідальною особою. У випадку внесення змін до нормативних документів, які визначають технологічне порушення як аварію, НКРЕ має право вносити відповідні зміни до цього Положення.

1.4. Ситуація, що не дозволяє підтримати регламентний стан систем безпеки АЕС.

2. Рішення про введення Надзвичайної ситуації приймається постановою НКРЕ протягом 24 годин від моменту надходження відповідної інформації до НКРЕ в такому порядку:

2.1. НКРЕ скликає комісію на рівні заступників Міністра енергетики електрифікації України та заступника Голови Держкоматому з залученням, за необхідності, представників Міністерства екологічної безпеки, Міністерства з надзвичайних ситуацій та інших експертів.

2.2. НКРЕ приймає рішення і видає відповідну Постанову, враховуючи висновки членів Комісії.

2.3. Інформація про введення Надзвичайної ситуації на Оптовому ринку електроенергії України направляється Розпоряднику коштів та членам Оптового ринку електроенергії України протягом 24 годин від моменту видання відповідної постанови НКРЕ.

3. Надзвичайна ситуація закінчується, коли:

3.1. Рівень частоти енергетичної системи не падав нижче граничного рівня 49,2 Гц протягом більше ніж 30 послідовних хвилин у будь-який час протягом 120 послідовних годин, про що ДПЕ негайно повідомляє НКРЕ; або

3.2. Відповідальна особа одержала достатні кошти для ліквідації Надзвичайної ситуації, про що Розпорядник коштів негайно повідомляє НКРЕ.

3.3. Інформація про закінчення Надзвичайної ситуації на Оптовому ринку електроенергії України направляється НКРЕ Розпоряднику коштів та членам Оптового ринку електроенергії України протягом 24 годин від моменту видання відповідної постанови НКРЕ.

4. Відповідальна особа повинна:

4.1. Надати НКРЕ інформацію, яка необхідна для початку розгляду питання про введення Надзвичайної ситуації: опис ситуації та відповідність її критеріям Надзвичайної ситуації на Оптовому ринку електроенергії України, що виникла з причини відсутності коштів у Відповідальної особи; підтвердження Міненерго або Держкоматому (відповідно до підпорядкування Відповідальної особи) про виникнення Надзвичайної ситуації і відсутності власних коштів у Відповідальної особи та у Міненерго або Держкоматому на ліквідацію Надзвичайної ситуації.

4.2. Показати, що без виділення цільових коштів ДПЕ, вона має недостатні фінансові ресурси для застосування спеціальних заходів щодо виправлення Надзвичайної ситуації, та надати НКРЕ погоджений з Міненерго чи Держкоматомом (відповідно до підпорядкування) план використання цільових коштів, який повинен враховувати як власні кошти Відповідальної особи, та виділені з резервних фондів Міненерго чи Держкоматому.

4.3. Протягом 7 календарних днів після видання Постанови НКРЕ про введення Надзвичайної ситуації надати НКРЕ план повернення коштів, погоджений з Міненерго чи Держкоматомом (відповідно до підпорядкування), та Радою Оптового ринку електричної енергії, який затверджується НКРЕ.

5. Протягом 7 календарних днів після видання Постанови НКРЕ про введення Надзвичайної ситуації Міненерго чи Держкоматом (в залежності від підпорядкування Відповідальної особи) мають надати НКРЕ:

5.1. відомості про кількість коштів, які виділяються з відповідних резервних фондів, та довести НКРЕ недостатність своїх резервних фондів для ліквідації Надзвичайної ситуації;

5.2. звіти про використання своїх резервних фондів за попередні шість місяців.

6. Процедура розподілу коштів Оптового ринку електричної енергії України Державним підприємством "Енергоринок" (ДПЕ) у випадку введення Надзвичайної ситуації на Оптовому ринку України заміняється Надзвичайною процедурою розподілу ринкових коштів на період дії Надзвичайної ситуації.

7. НКРЕ може застосувати будь-які заходи для усунення або зменшення наслідків Надзвичайної ситуації, включаючи такі (але і не обмежуючись ними):

7.1. Перерозподіл Відповідальним особам коштів, що надійшли на кліринговий рахунок ДПЕ. Кожного дня протягом Надзвичайної ситуації частки коштів членів Оптового ринку електричної енергії, які повинні нараховуватись їм ДПЕ, за виключенням Відповідальних осіб, будуть пропорційно зменшені з метою надання цільових коштів Відповідальним особам. Розмір такого пропорційного зменшення має повідомлятися щодня Розпорядником коштів Оптового ринку електричної енергії.

7.2. Введення тимчасової надбавки до оптової ціни на електроенергію або тимчасове збільшення тарифу на передачу електроенергії місцевими (локальними) мережами.

8. У випадку перерозподілу коштів Оптового ринку електричної енергії НКРЕ має визначити необхідну величину коштів та порядок розподілу цих коштів Відповідальним особам, який є обов'язковим для виконання Розпорядником коштів Оптового ринку електричної енергії. Сума виділених коштів не може перевищувати мінімуму, необхідного для здійснення заходів щодо усунення Надзвичайної ситуації, з урахуванням наявності власних коштів Відповідальної особи та виділених Міненерго чи Держкоматомом коштів з резервних фондів на усунення Надзвичайної ситуації.

9. Кошти, які надаються Відповідальним особам у Надзвичайних ситуаціях, вважаються кредитом, наданим ДПЕ Відповідальній особі, і для його покриття має застосовуватися такий самий відсоток, який встановлено Радою Оптового ринку електричної енергії для Нового боргу. Члени Оптового ринку електричної енергії у встановленому порядку можуть звертатися до НКРЕ з проханням про введення надбавки до оптової ціни на електроенергію, або про збільшення тарифу на передачу електроенергії місцевими (локальними) електромережами для компенсації цього боргу або його частини. 
« Державний реєстр нормативно-правових актів з охорони праці   Изменения и дополнения к Учеба и проверка знаний работников предприятий электроэнергетики по вопросам охраны труда, пожарной безопасности и технической эксплуатации »
электрические сети