Стартовая >> Документация >> Энергонадзор >> Консультації щодо окремих положень правил користування електричною енергією

Права, обов\'язки та відповідальність постачальника електричної енергії за регульованим тарифом - Консультації щодо окремих положень правил користування електричною енергією

Оглавление
Консультації щодо окремих положень правил користування електричною енергією
Приєднання електроустановок замовника до електричної мережі
Межі балансової належності та експлуатаційної відповідальності сторін
Встановлення та експлуатація засобів обліку і управління електроспоживанням
Режими постачання електричної енергії
Укладення договорів
Розрахунки за користування електричною енергією
Умови припинення або обмеження постачання та передачі електричної енергії
Права, обов'язки та відповідальність постачальника електричної енергії за регульованим тарифом
Права, обов'язки та відповідальність постачальника електричної енергії за нерегульованим тарифом
Права, обов'язки та відповідальність споживачів електричної енергії
Запитання та відповіді до типового Договору про постачання електричної енергії
Визначення завантаження трансформаторів струму і розрахунку спожитої електроенергії

9. Запитання та відповіді до розділу 9 ПКЕЕ „Права, обов'язки та відповідальність постачальника електричної енергії за регульованим тарифом"

Запитання 112. Згідно п. 9.5 постачальник електричної енергії несе відповідальність перед споживачем у розмірі 25% вартості обсягу електроенергії параметри якості якої не відповідають зазначеним у договорі про постачання електроенергії. Дії постачальника електричної енергії не впливають на всі параметри якості електроенергії. Деякі параметри якості електроенергії залежать від характеру навантаження електроустановок споживача.
Пропонуємо: в ПКЕЕ конкретизувати параметри якості електроенергії за які відповідальність несе постачальник електричної енергії, а за які споживач. Відповідно до цього передбачити відповідальність споживача з погіршення якості електроенергії
Відповідь. За якість товару, який постачається, відповідальність не постачальник. У разі постачання електричної енергії споживача електроприймачі яких мають негативний вплив на якість електричної енергії для інших споживачів, енергопостачальник має право вимагати від споживача встановлення відповідних пристроїв або виконання заходів, необхідних для усунення такого впливу на якість електроенергії. Відповідно до абзацу пункту 6.19. Правил, якщо негативний вплив електроустановок споживача на якість електроенергії у мережі є суттєвим для електричної мережі, але не впливає на якість для інших споживачів, сторони договору про постачання електричної енергії мають право у договорі визначити ті параметри якості електричної енергії, які є суттєвими для кожної із сторін. При цьому Енергопостачальник не несе відповідальності за погіршення тих параметрів якості електроенергії, на які впливає споживач. У кожному конкретному випадку у договорі із споживачем мають бути зазначені саме ті параметри якості електроенергії, на які мають вплив електроприймачі споживача.
Встановити у Правилах якісь типові параметри якості електроенергії, за які несе відповідальність споживач, а за які енергопостачальник, неможливо. Все визначається конкретною технологією виробництва споживача та топологією електромереж постачальника. 
« Категории надежности электроприемников   Концепція побудови автоматизованих систем обліку електроенергії в умовах енергоринку »
электрические сети